Welcome to EAP forums
 Το eap-forums δημιουργήθηκε από φοιτητές του ΕΑΠ και δεν αποτελεί μέρος της επίσημης ιστοσελίδας του πανεπιστημίου.  

Ομάδες Συζητήσεων :: Επισκόπηση Θ.Ενότητας - Απελπισμένος :-Ρ
 SearchΑναζήτηση   Πολιτική ΦόρουμΠολιτική Φόρουμ   Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Απελπισμένος :-Ρ

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Ομάδες Συζητήσεων Αρχική σελίδα -> Γενικά για τον Ευρωπαϊκό Πολιτισμό
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Apla4rakse
Χρήστης
Χρήστης

Ένταξη: Apr 19, 2017

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 20, 2017 12:57 am    Θέμα δημοσίευσης: Απελπισμένος :-Ρ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα κι από μένα!! Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη.
Ελπίζω να μην άνοιξα σε λάθος topic το θέμα συγχωρέστε με.
Παιδιά δεν ξέρω τι να κάνω.. Είμαι 27 ετών σκόπευα να δώσω πανελλήνιες για το τμήμα ΜΙΘΕ του ΕΚΠΑ και ο λόγος ;; γιατί απλά μου αρέσει το αντικείμενο σπουδών!! Παρόλα αυτά δεν ξέρω αν λόγω δουλειάς, χρόνου, υποχρεώσεων κλπ κλπ κ ενα σωρό άλλα που με αγχώνουν αν θα μπορούσα να δεσμευτώ παρακολουθώντας ένα συμβατικό Πανεπιστήμιο, μένωντας για τα επόμενα χρόνια αναγκαστηκά Αθήνα ( Αθήνα μένω μόνιμα παρόλα αυτά δεν αποκλείω το γεγονός να έρθουν τα πράγματα έτσι ώστε να χρειαστεί να φύγω)αφιερώνοντας χρόνο για παρακολουθήσεις και γενικότερα αν θα μποτούσα να ανταπεξέλθω στις υποχρεώσεις που έχει το τμήμα. Επίσης όσο παράλογο κι αν ακπυστεί τα μαθατα των πανελληνίων της θεωρητικής μου αρέσουν!! :-Ρ Όσο φυσικά τα διαβάζεις μόνο σου διότι το σύστημα που κατα κάποιον τρόπο σου επιβάλλουν ή σε συμβουλευουν να ακουλουθήσεις για να περάσεις σε κάνουν να μισήσεις το διάβασμα ( αυτό παρατήρησα σε μένα τουλάχιστον που άρχισα ξαφνικά να νιώθω αποστροφή για το βιβλίο και να αναρωτιεμαι τι φταίει μέχρι που κατάλαβα ότι μπήκα στο τρυπάκι των πανελλ).
Λοιπόν το πρόγραμμα "Σπουδές στον Ευρωπαϊκο πολιτισμό" αποτελούσε την δεύτερη επιλογή μου καθώς έχεις αρκετά κοινά μαθήματα με το τμήμα ΜΙΘΕ εκτός κι αν κάνω λάθος (νταξ τα 3-4 μαθήματα μαθηματικών του ΜΙΘΕ δε θα μου λείψουν :-Ρ ) όσον όμως αφορά τα μαθατα της Φιλοσοφίας γενικά καθώς και την φιλοσοφία των επιστημών ή την Ιστορία (οικονονική ,κοινωνική,πολιτική, πολιτιστική με βάση τις θεματικές ενότητες που τσέκαρα νομίζω είναι επαρκείς.
Όσον αφορά την επαγγελματική αποκατάσταση τι να σας ρωτήσω εδώ σκόπευα να πάω στο ΜΙΘΕ το ΠΕ 11 θα μας σώσει;; (αν κ πιστευω πως ειναι θεμα χρονου να ενταχθει και ο ΕΠΟ σε ΠΕ)
Λοιπόν απλά θέλω τη γνώμη σας Razz κατά πόσο ισχύουν αυτά που σας έγραψα :-Ρ Ο λόγος που θέλω να σπουδάσω είναι καθαρά το μεράκι που έχω για τα ενδιαφεροντά μου..

ΥΓ Συγγχωρηστε με αν έγινε κουραστηκός ή δεν είμαι σαφής.. Κ γω μπερδεμένα τα χω Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gnomis
Χρήστης
Χρήστης

Ένταξη: Apr 01, 2007
Τόπος: ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 21, 2017 8:39 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ως απόφοιτος του ΕΠΟ σου λέω κάνε το μεγάλο βήμα!Είναι φανταστικό το περιεχόμενο σπουδών!
Επιστροφή στην κορυφή
Apla4rakse
Χρήστης
Χρήστης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 21, 2017 2:44 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση δεν έχω κατασταλάξει ακόμα αλλα μάλλον προς τα κει θα με βλέπω να πηγαίνω.. Θα ήθελα απλά κι άλλες γνώμες. Επίσης να ρωτήσω κάτι ακόμα, μέχρι να περάσω απ την κλήρωση μπορώ άμα παρακολουθήσω αυτοτελή θεματική ενότητα και πάρω το πιστοποιητικό επιμόρφωσης να απαλλαγώ από αυτήν αργότετα ώστε να μην την ξαναπληρώνω;;
Φαντάζομαι ότι δε θεωρείσαι φοιτητής οπότε δε θα έχεις τα αναλογα προνομια ενος φοιτητή παρακολουθώντας μια ενότητα γνωρίζετε τουλάχιστον άμα.μπορώ να απαλλαγώ από αυτήν εφόσον θα χω παρει νωρίτερα τονπιστοποιητικό επιμώρφωσης;;
Επιστροφή στην κορυφή
gnomis
Χρήστης
Χρήστης

Ένταξη: Apr 01, 2007
Τόπος: ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 24, 2017 8:20 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορείς να πάρεις αυτοτελή ενότητα. Έχεις τα ίδια δικαιώματα-υποχρεώσεις με τους φοιτητές.Είσαι φοιτητής.Μπορείς μετά να την αναγνωρίσεις.Απλά εάν παίρνεις μόνο 1 θεματική καθε χρόνο θα κάνεις 12 χρόνια και είναι πολλά.
Επιστροφή στην κορυφή
praetorian
Συντονιστής ΘΕ
Συντονιστής ΘΕ

Ένταξη: Jan 19, 2013
Τόπος: Ελλάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 25, 2017 12:54 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγώ θα σου έλεγα να μπεις στον ΕΠΟ, γιατί μετά από την ολοκλήρωσή του θα έχεις γνωρίσει μια σειρά από αντικείμενα και θα σου είναι πιο εύκολο για να μπεις βαθύτερα (μεταπτυχιακό κλπ).
Μην πάρεις μια αυτοτελή ενότητα, κάνε αίτηση κανονικά για πλήρη φοίτηση και βλέπεις μετά την ολοκλήρωση της ΕΠΟ10 αν θα συνεχίσεις με περισσότερες ή με μια.
Υ.Γ : Σύμφωνα με ότι ακούγεται σύντομα το ΕΑΠ θα προσφέρει και βιντεομαθήματα μαγνητοσκοπημένα ή live και σχεδιάζουν και πλήρη ανανέωση του Π.Σ του ΕΠΟ, συν την χορήγηση ΠΕ, οπότε για όλους τους παραπάνω λόγους αξίζει ΕΑΠ και όχι ΕΚΠΑ.
Apla4rakse
Χρήστης
Χρήστης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 25, 2017 12:06 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Ακόμα δεν έχω κατασταλάξει αν και το ΕΚΠΑ δεν είναι σίγουρο εφόσον εξαρτάτε και απο τις πανελλήνιες. Επεισή όμως έλεγε να ξεκινήσω από τον Σεπτέμβρη και μόνι για το 2018 μπορώ να δηλώσω κι αν με πάρουν.. Έλεγα να ξεκίναγα από τώρα κάποια θεματική (αυτοτελή) ώστε όταν κληρωθώ να έχω ήδη κάνει κάποια δουλειά έτσι το σκρφτόμουν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Ομάδες Συζητήσεων Αρχική σελίδα -> Γενικά για τον Ευρωπαϊκό Πολιτισμό Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης